top of page

je plně ordinovaná buddhistická mniška (bhikkhunī) theravādové tradice. Je učitelka Dhammy a meditace.

 

Její první učitel, který ctihodnou velmi inspiroval a přivedl ji na cestu Buddhova učení, byl ctihodný Rewatadhamma Sayado, významný theravādový buddhistický mnich a znamenitý znalec Abhidhammy z Myanmaru. V roce 2003 poté, co mnoho let následovala Dhammu jako laická praktikující v buddhistickém klášteře Dhammapala ve Švýcarsku, odjela ctihodná Visuddhi na Srí Lanku, kde obdržela ordinaci sāmaṇerī (novicka). V následujících letech žila v malé komunitě mnišek v ústraní ve Srī Gothamī ārāmaya ve vesničce Olabudowa. Se svojí učitelkou bhikkhunī Matale Vijithou a dalšími mniškami se soustředila převážně na výuku Dhammy, sociální práci a pomoc rodinám v nouzi. Bhikkhunī Visuddhi se vždy zaměřovala zejména na děti žijící v extrémní chudobě. V Olabudowě a ve Srī Sambodhi Vihāraya v Colombu vyučovala nedělní školu Dhammy. V tomto období založila ctihodná projekt Děti slunce.“ Jeho cílem je umožnit dětem žijícím v sociálně znevýhodněným podmínkám a vyloučených lokalitách především vzdělání a zajištění základních životních potřeb.

V roce 2006  ctihodná studovala a trénovala deset měsíců v klášteře Fo Guang Shan, blízko města Kaohsiung na Taiwanu, kde následně ordinovala jako Dharmaguptaka bhikṣuṇī v klášteře Tzu Yun v Nanzi. V únoru 2007 se vrátila do Srī Gothamī ārāmy na Srí Lance do své bhikkhunī komunity. Ctihodná Visuddhi praktikovala po více než desetiletí jako studentka a později asistující učitelka ctihodného Bhante Pemasiriho, který je jedním z nejváženějších a nejzkušenějších tradičních meditačních učitelů na Srí Lance.

V roce 2008 začala ctihodná Visuddhi pravidelně navštěvovat kláštery v Evropě. Například Aneñja Vihāra v Německu nebo Dhammapala ve Švýcarsku. V roce 2012 založila se svými podporovateli založila svůj mnišský příbytek (bhikkhunī ārāma) nazvaný Karuṇā Sevena (příbytek soucitu), který se nachází v Prostějově. V roce 2015 ctihodná absolvovala Daḷhīkamma Vinaya obřad a přijetí do Theravāda bhikkhu and bhikkhunī Saṅghy na Srí Lance. V roce 2016 ctihodná Visuddhi ukončila svá desátá vassa a stala se bhikkhunī therī (seniorní mniškou).

Picture1 021.jpg
IMAG0087.JPG
bhikkhuni Sangha.JPG

V roce 2016 proběhla v ārāmě Karuṇā Sevena díky štědrým darům rozsáhlá rekonstrukce, během níž byla vybudována nová meditační hala. Meditující mají možnost navštívit příbytek (ārāma) a pobýt v ústraní pod vedením ctihodné bhikkhunī Visuddhi, která se sama v rámci studia a tréninku soustředí hlavně na kultivaci etiky a dobrých vlastností, na meditační praxi satipaṭṭhāna a mettā a současně se zaměřuje na studium raných buddhistických textů.

Studenti ctihodné bhikkhunī Visuddhi pocházejí z různých kultur a prostředí, např. z České republiky, Slovenska, Německa, Rakouska, Polska, Velké Británie, Švýcarska, Srí Lanky, Spojených arabských emirátů, Austrálie, Spojených emirátů, Austrálie, Spojených států amerických a Portorika. Její přístup ke studentům je individuální, trpělivý a soucitný.

Od počátku svého mnišského působení na Srí Lance po období, kde se přestěhovala do Evropy, stála ctihodná Visuddhi u zrodu Dhamma školy pro děti všech věkových kategorií. Je pravidelně zvána, aby přednášela o Buddhově učení a mettā meditaci studentům na středních a vysokých školách v České republice.Pro Ctihodnou Visuddhi je charakteristická dobrosrdečnost, velkorysost a zjevný nezájem o osobní prospěch. Pokud budete mít to štěstí a strávíte s ní více času, zamilujete si ji pro její energii, radost ze života a neotřesitelný optimismus, díky kterému toho dokázala tolik vytvořit za krátkou dobu, co působí opět v České republice.

Ctihodná Bhikkhunī Visuddhi v současné době žije a praktikuje v České republice. To nám dává výjimečnou a vzácnou příležitost přijímat přímo její učení, abychom mohli rozvíjet naši všímavost a praktikovali meditaci. Je však nanejvýš důležité, aby se laici seznámili s pravidly chování, které musí respektovat při jakémkoli kontaktu s členem komunity Saṅgha... čti více

web_2017-11-12-5229.jpg

Podpora ctihodné bhikkhunī Visuddhi  a aktivit Spolku Karuṇā Sevena

Bankovní účet: 6855804001/5500

Název majitele účtu: Spolek Karuna Sevena; Adresa příjemce: Slezská 3; Město: Prostějov, PSČ: 79601; Země: Česká republika  

Email: karuna.sevena.cz@gmail.com

Prostředky jsou použity na pokrytí základních mnišských potřeb ctihodné bhikkhunī Visuddhi

  •   roucho, jídlo, léky a příbytek

  •   pokrytí také hradí dopravu, ubytování, letenky apd.

  •  distribuce knih,

  •  výstavba a vybavení ārāmy Karuṇā Sevena,

  •  pojištění, SIPO apd.

  • možnost odpočtu daru z daní.

 

Žádáme vás, do poznámky uveďte důvod platby s poznámkou "příspěvek pro chod buddhistického kláštera."

Ani v jednom případě se nejedná o veřejnou sbírku a proto žádáme všechny dárce, aby ke svému daru připojili i na sebe kontakt, abychom vám mohli vystavit darovací smlouvu nebo potvrzení o přijetí daru.

 

Všem dárcům moc děkujeme.

Možnosti zahraniční platby:

payment_icons.png
Spolupracujeme:
bottom of page