top of page

Humanitární pomoc

Na Srí Lance pomáháme sociálně znevýhodněným rodinám bez prostředků, a to především v oblastech postižených přírodními katastrofami. Zajišťujeme jim životně důležité potraviny, vodu, oblečení, přikrývky, léky a také přístřeší. Cestování do míst, kde lidé pomoc nejvíce potřebují, je často velmi náročné, neboť jsou tato místa odlehlá.

Chcete pomoci? Darujte jedné rodině:

oblečení a přikrývky = 415,- Kč
léky pro nemocné = 900,- Kč
rýži, zeleninu a pitnou vodu na měsíc = 1.400,- Kč
výstavba nového přístřešku = 8.000,- Kč

Pomoc na vlastní oči

Během návštěvy Ctihodné Visuddhi na Srí Lance ke konci roku 2014 došlo k obrovským sesuvům půdy v Nuwara Eliya, což je nejvýše položené místo na Srí Lance.

Výprava mnišek spolu se Ctihodnou Visuddhi dokázala rychle zareagovat a vydala se přímo do postižené oblasti. Mnoho rodin zde přišlo o přístřeší nad hlavou, jiným hrozilo stále nebezpečí. Na některých místech spadly celé vesnice a lidem nezůstalo vůbec nic.

 “V roce 2014 došlo k neobvykle silným záplavám při období dešťů, některé oblasti byly opravdu velmi postižené. Škody byly ohromné. Tato akce nebyla dopředu dlouho plánovaná, nakoupili jsme potraviny, základní potřeby a hned jsme jely pomoci,” říká Ctihodná Visuddhi. Rodinám jsme darovali hlavně rýži a oblečení, dětem sešity do školy a pastelky. Běžně by je za nedlouho čekala náročná dvanáctihodinová cesta zpátky, mnišky však na místě přespaly do druhého dne.

 

Pro nás, mnišky, nebylo vůbec jednoduché do tohoto města dojet. Cesty byly v hrozném stavu, silnice byly zatarasené popadanými kameny a naše plně naložené auto muselo kličkovat přes čajové plantáže v horách. Bylo to velmi nebezpečné, neboť půda se stále hýbala, ale nakonec jsme do této vesnice a oblasti v horách serpentinami dorazily,” vypráví Ctihodná Visuddhi. Mnišky tuto charitativní činnost dělají rády, neboť je velmi prospěšná a pomůže mnoha lidem. Přesto si málokdo z nás dovede představit, jaká rizika přitom podstupují.

Podpora projektu Suriya Lamai:

Bankovní účet: 6855679001/5500

Název majitele účtu: Spolek Karuna Sevena; Adresa příjemce: Slezská 3; Město: Prostějov, PSČ: 79601; Země: Česká republika  

Email: karuna.sevena.cz@gmail.com

 

Záměr projektu Suriya Lamai „Děti slunce“ je umožnit, aby se děti ze sociálně znevýhodněných rodin mohly rozvíjet a vzdělávat a aby jim byly poskytnuty a pokryty základní potřeby. 

Projekt Děti slunce – Suriya Lamai“ založila a od roku 2003 vede Ctihodná Bhikkhunī Visuddhi. ​

Možnost odpočtu daru z daní. Prosíme uveďte důvod platby s poznámkou "pro Suriya Lamai." nebo jen “pro znevýhodněné děti”.

 

Ani v jednom případě se nejedná o veřejnou sbírku, a proto žádáme všechny dárce, aby ke svému daru připojili na sebe kontakt, abychom jim v případě potřeby mohli vystavit darovací smlouvu nebo potvrzení o přijetí daru. Všem dárcům moc děkujeme.

Odkaz pro zahraniční dárce:

payment_icons.png
Spolupracujeme:
bottom of page