top of page

Sociálně znevýhodněné rodiny

Naše pomoc se zaměřuje na sociálně znevýhodněné rodiny v těžko dostupných oblastech Srí Lanky, např. ve vysokohorské oblasti Nuwara Eliya.

Těmto rodinám zajišťujeme především jídlo, oblečení a lékařskou péči. Našimi prioritami je zlepšení životní úrovně těchto lidí, poskytnout jim zdravotní péči s dlouhodobým přesahem a negramotným také vzdělání. Lidé z těchto rodin dochází např. do námi podporovaného ženského kláštera Sakyadhita, kde je jim bezplatně poskytnuto jídlo, pitná voda a mohou se zde vzdělávat.

Chcete pomoci? Darujte:

Léky pro nemocného člena rodiny na měsíc = 550,- Kč
Rýži a zeleninu na měsíc pro jednu rodinu = 1.400,- Kč
Oblečení a školní uniformu pro dítě na rok = 2.200,- Kč
Malý cihlový domek pro jednu rodinu = 68.700,- Kč

Příběhy rodin

Disal Teejana

Matka přišla s malým dvouletým chlapečkem jménem Disal Teejana ke klášteru Gotamī ārāma v Olabudowa, kde si koupili pozemek. Otec mu zemřel, když byla matka ve druhém měsíci těhotenství. Byli velmi chudí a matka musela pracovat od rána do noci, syn matku téměř vůbec neviděl a většinu dne trávil v klášteře. První roky jsme rodinu podporovali, aby měla na základní životní potřeby (jídlo, oblečení).

Disal Teejana

Sudes Danuska

Ctihodná Visuddhi našla během pindapāty malého chlapečka Sudese Danusku, kterému bylo v té době asi 8 let. Byl v domě sám, byl negramotný a neuměl mluvit. Vzala jej do kláštera, učila ho mluvit, aby byl schopný nastoupit do školy. Nakoupili jsme chlapci učební pomůcky a v počátečních letech jsme ho podporovali.

Sudes Danuska

Sujit Kumara

Hluchý chlapec se jmenuje Sujit Kumāra. Jeho matka neměla peníze, Sujit musel chodit do školy s mentálně postiženými dětmi. Ctihodná Visuddhi mu opatřila naslouchátko a chlapec se naučil komunikovat a časem se velmi zlepšil.

Sujit Kumara

Rodina Dharma Dassa

Žena se 3 dětmi a těžce nemocným manželem žili v polorozpadlé chatrči. Muž umíral na leukémii. Žena obdělávala pole se zeleninou a šila. Brzy ráno jezdila s půlročním dítětem do Kolomba prodávat a vracela se pozdě večer. Doma zůstávala čtyřletá holčička, osmiletá holčička a
desetiletý chlapec. Starší, osmiletá dívka se musela starat o domácnost a nemocného otce. Rodina trpěla podvýživou, proto dostávala několik let podporu ve formě rýže, děti dostaly drobné hračky.

Dharma Dassa family

Podpora projektu Suriya Lamai:

Bankovní účet: 6855679001/5500

Název majitele účtu: Spolek Karuna Sevena; Adresa příjemce: Slezská 3; Město: Prostějov, PSČ: 79601; Země: Česká republika  

Email: karuna.sevena.cz@gmail.com

 

Záměr projektu Suriya Lamai „Děti slunce“ je umožnit, aby se děti ze sociálně znevýhodněných rodin mohly rozvíjet a vzdělávat a aby jim byly poskytnuty a pokryty základní potřeby. 

Projekt Děti slunce – Suriya Lamai“ založila a od roku 2003 vede Ctihodná Bhikkhunī Visuddhi. ​

Možnost odpočtu daru z daní. Prosíme uveďte důvod platby s poznámkou "pro Suriya Lamai." nebo jen “pro znevýhodněné děti”.

 

Ani v jednom případě se nejedná o veřejnou sbírku, a proto žádáme všechny dárce, aby ke svému daru připojili na sebe kontakt, abychom jim v případě potřeby mohli vystavit darovací smlouvu nebo potvrzení o přijetí daru. Všem dárcům moc děkujeme.

Odkaz pro zahraniční dárce:

payment_icons.png
Spolupracujeme:
bottom of page