© 2019 · Karuṇā Sevena | Web by Evoke 

Dobrý den přátelé,

rádi bychom vám ještě jednou popřáli vše nejlepší v novém a krásně kulatém roce 2020. Ať se vám daří v osobním, pracovním životě i v praxi Dhammy.  Máme velkou radost ze dvou novinek, nahráli jsme pro vás audio Majjhima Nikāyi a máme nové video KS. Děkujeme Vidu Gunaratna za natočení tohoto krásného videa a všem ostatním, kdo se na jeho tvorbě podíleli. Za nahrání sutt děkujeme ctihodné bhikkhunī Visuddhi, bhantemu Vinītemu a Barunce Glombové. 

Rádi bychom s vámi sdíleli program aktivit na tento rok. (Některé termíny se změnily). Prosíme, zda byste tyto informace sdíleli se svými členy a zájemci. Zasíláme také letáky v příloze a byli bychom vám moc vděčni za případné vyvěšení. Rádi naopak budeme spolupracovat i s vámi. Děkujeme. 

Abeceda šťastného života se bude konat v pražském centru Lotus, hlaste se tedy už nyní na oba cykly. Abeceda I. je určena začátečníkům a Abeceda II. pokročilým meditujícím.  

Abeceda šťastného života I. bude tedy v dané termíny v úterý od 17.00 do 18.30 a 

Abeceda šťastného života II. (ne ve středu, jak bylo původně plánované) v úterý od 19.00-20.30

Tento rok nebude tolik studijní, ale zase víc meditační. Hlaste se na víkendy v tichu, plní se rychle, proto nečekejte! Pokud bude opět větší zájem o studium sutt, rádi otevřeme hodiny nebo přednášky v ārāmě Karuṇā Sevena. Pište nám. Pozn. pro víkendové pobyty, z důvodu zdražení energií došlo ke změně doporučených režijních příspěvků.  

Od února 2020 je každý čtvrtek od 18.00-19.30 možno se účastnit společné meditace se ctihodnou bhikkhunī Visuddhi a následné diskuze o meditaci v ārāmě Karuṇā Sevena. Hlaste se předem, minimální počet pro uskutečnění meditace je 7 lidí. 

Další kurs pro začátečníky se koná 20.3.-23.3. 

V dubnu očekáváme příchod ctihodné bhikkhunī Vijitanandy, srílanské theravádové seniorní mnišky z Centra Sakyadhita, která by měla být v ČR celý měsíc. Koncem dubna přijede do České Republiky ctihodná bhikkhunī Dhammadinnā. Ta přislíbila v termínu 1.5. - 3.5 studijní seminář v Lotuse na téma "všímavost a satipaṭṭhāna v rané buddhistické meditaci". Zájemci hlaste se již nyní na našem emailu nebo centra Lotus.  Tento kurz bude pouze v angličtině. 

Ctihodná bhikkhunī Dhammadinnā též přijala naše pozvání na každoroční oslavu Vesākhā 9.5. kde přednese Dhamma přednes. Obě mnišky patří k saṅghze naší ctihodné bhikkhunī Visuddhi. Prosím přispívejte na jejich hostování v České Republice. 

Oslava letos proběhne 9.5. 2020. 

Chtěli bychom letos zase vydat dvě knihy ve volné distribuci, pracujeme intenzivně na editorské práci. Knihy bychom rádi koncem února zaslali na Taiwan. Potřebujeme však nyní finanční podporu na předtiskovou úpravu a korektorskou práci. Podporu nejlépe zasílejte na účet, který jsme ve spolupráci s centrem Lotus k tomuto účelu vytvořili. Do předmětu pište "Projekt Dhamma dāna"

Děkujeme všem dárcům za minulý a letošní rok, že ctihodnou a ārāmu nepřestáváte podporovat a těšíme se na setkání při dalších aktivitách. Prosíme pište nám dotazy či zpětnou vazbu např. na Dhamma talky, ale prosím mějte strpení, když neodpovídáme hned. Sledujte nás na webu a facebooku a pište nám, co vás zajímá. Vaše zpětná vazba nám pomůže připravit pro vás program, o který máte zájem. 

Ať vás Trojí klenot chrání,

Karuṇā Sevena

Kontakt na podporu projektů a aktivit Spolku Karuṇā Sevena: 6855804001/5500  - - Pokrytí základních mnišských potřeb ctihodné, jako je - roucho, jídlo, léky a příbytek (také hradí dopravu, ubytování, letenky apd.). Distribuce knih, výstavba meditační místnosti, vybavení kláštera KS, pojištění, SIPO apd. Možnost odpočtu daru z daní. Prosíme uveďte důvod platby s poznámkou "pro Spolek KS."

Kontakt na projekt Suriya Lamai: 6855679001/5500 - - Záměr projektu Suriya Lamai „Děti slunce“ je umožnit, aby se děti z chudých rodin mohly rozvíjet a vzdělávat a aby jim byly poskytnuty a pokryty základní potřeby. Možnost odpočtu daru z daní!

Ani v jednom případě se nejedná o veřejnou sbírku a proto žádáme všechny dárce, aby ke svému daru připojili i na sebe kontakt, abychom jim mohli vystavit darovací smlouvu nebo potvrzení o přijetí daru. Všem dárcům moc děkujeme.

Odkaz na Paypal pro zahraniční dárce: