top of page
ustrani_zacatecnici_banner.jpg

Víkendový meditačního kurz pro nově příchozí a začátečníky je často vzrušující a zároveň trochu zastrašující. Nevíme, co můžeme očekávat, jestli budeme schopni postupovat v souladu s praxí, jestli pochopíme učení nebo se bojíme dělat chyby. Ale jsme také nadšení z toho, že se o Dhammě dozvídáme více a můžeme uplatnit teorii v praxi.

Všechny tyto pocity jsou naprosto normální a nemusíte si s nimi dělat starosti. V ārāmě Karuṇā Sevena najdete bezpečný prostor, kde jsou základními hodnotami laskavost, trpělivost a respekt.

Srdečně vás zveme na naše víkendové kurzy, kde se podrobně seznámíte krok za krokem s meditační praxí a výukou Dhammy. Máte příležitost se osobně setkat se ctihodnou bhikkhunī Visuddhi která je velice zkušená meditační učitelka.

Během každého víkendu jsou praktikující seznámeni s chodem a pravidly ārāmy. 

 

Ubytováni budete ve Vivece (ubytovna pro praktikující). Jako součást komunity se od vás bude požadovat, abyste pomáhali udržovat ārāmu v čistotě, budete sdílet některé práce se svými spolubydlícími a měli byste respektovat své okolí.

Věříme ve vaše dobré úmysly a v to, že vaše zkušenost bude přínosem pro vás i pro ostatní, se kterými se o ně podělíte.

Nejsem začátečník, proč potřebuji víkendový kurz, než budu přijat pro dlouhodobé ústraní?

Jste-li zkušený praktikující, možná víte, že každý klášter dodržuje různá pravidla při pořádání meditačních kurzů a při přijímání laických praktikujících. Ārāma Karuṇā Sevena je malé obydlí, kde je bhikkhunī Visuddhi jedinou mniškou, která zde má trvalé bydliště. Kvůli těmto omezením není ārāma v současné době schopna poskytovat stejné aktivity jako jiné větší kláštery. Proto je důležité, aby se každý nováček (začátečník i pokročilý) před pobytem na delší dobu seznámil s pravidly a každodenní rutinou ārāmy. Je také důležité, aby si každý nově příchozí uvědomil, že ārāma Karuṇā Sevena následuje Sri Lanskou theravādovou tradici.

Jako nováček možná budete chtít začít poznávat klášterní život, některá z učení a ctihodnou bhikkhunī Visuddhi. Neváhejte si přečíst tyto webové stránky a pro další dotazy nás kontaktujte na níže uvedeném e-mailu: 

 

karuna.sevena.cz@gmail.com 

 

Než se vydáte na kurz, žádáme vás, abyste si pečlivě přečetli pravidla a chování a seznámili se s každodenní rutinou kláštera.

web_arama5
web_hp_kalendar_b_a
web_arama2
bottom of page